Меню Закрыть

Ультразвукова ознака “хвіст комети”

Діагностична ультразвукова система Sante Integrale: ознака “хвіст комети”.

Про цю найважливішу ультразвукову ознаку доброякісності вузлів щитовидної залози вже була окрема публікація “Хвіст комети”, вона є на моєму сайті:

Її значення в оцінці характуру вузлів важко переоцінити, адже цей елемент у всіх випадках свідчить про те, що утворення є доброякісним та не загрожує вашому здоровʼю, можна сміливо “видихнути”. Якісь подальші дії з такими вузлами не потрібні — пункцій чи, тим більше, оперативних втручань.

Але єдине, що потрібно — мати можливість її пабачити та правильно трактувати, а це потребує, бузумовно, досвіду спеціаліста та якісного ультразвукового обладнання. Про значення досвіду спеціаліста та з чим найчастіше плутають цей ультразвуковий елемент, докладно разглянуто в публікації “Хвіст комети”.

У цій публікації я наведу приклади, як виглядає ознака “хвіст комети” в різних типах доброякісних утворень щитовидної залози на ультразвуковому обладнанні Sante Integrale, яке дозволяє отримати її чітке візуальне зображення та правильно трактувати.

Можу сказати, що зараз я дійсно отримую задоволення від самого процессу дослідження, оскільки бачу все “як на долоні”, мені вже не потрібно, як це було інколи раніше, напружено дивитись на екран і тільки здогадуватися, що воно таке може бути і трактувати ознаки лише дякуючи свому досвіду.

На всіх наведених фото показаний вже добре знайомий нам ехосигнал “хвіст комети”  — яскрава перевернута крапля у кістозній порожнині (позначені червоними стрілками):

  1. Збільшений фолікул розміром 5 мм — взагалі не є утворенням. Подальша діагностика та лікування не потрібні.
  2. Колоїдні вузли розмірами 5 — 8 мм — спостерігаю у пацієнтки вже більше 10 років. Найдоброякісніше з усього, що може бути, ні на що не впливають, ніякої загрози не мають, лікування не потрібно;
  3. Колоїдна (“проста”) аденома розміром більше 4 см — досить велика, але так само є зовсім безпечною. Спостерігаю пацієнтку вже більше 15 років. Такі вузли за відсутності ознак здавлення органів шиї не чіпають.

Таким чином, ось так має виглядати ознака “хвіст комети” на екрані ультразвукового апарату, аби спеціаліст міг її вірно впізнати і трактувати.